Leśna Piątka - CYKL, ULTRA, PIKUŚ, WOŚP - biegi przełajowe, Koszalin

WSPIERAM

NUMERY

SZUKAJ

ZAPISY

KOSZULKI

Partnerzy:

DAJAR.pl Centrum Rekreacji Forma


Data wpisu: 28 czerwca 2015 r.
Ostatnie zmiany: 28 czerwca 2015 r.
Autor: SFX


Historyczny ULTRAmaraton - Leśna Piątka ULTRA.


Leśna Piątka - ultramaraton w Koszalinie

Minęła sobota, minął czas całodniowych zmagań ze 100-kilometrowym dystansem pierwszego prawdziwego ultramaratonu w Koszalinie - Leśnej Piątki 2015 ULTRA.

Tak oto Koszalin, miasto biegowe, staje się jeszcze bardziej wszechstronny. Po maratonie i półmaratonie Nocna Ściema, do którego piątej edycji niedawno ruszyły zapisy, Biegu Wenedów, który przyciągnął już wielu chętnych do pokonywania 10 kilometrowej trasie ulicznej, licznych 5-kilometrowych inicjatywach, mamy też prawdziwy, wymagający i przeznaczony dla zaawansowanych biegaczy dystans.

100 kilometrów robi wrażenie nawet wtedy, gdy mamy je pokonać samochodem... a co dopiero na własnych nogach!

Samotne 100 km

Ultramaratończycy - Leśna Piątka 2015 ULTRA Muszę od razu przyznać, że jestem pełen podziwu dla wszystkich, którzy zdecydowali się na indywidualny start na tak trudnej trasie. Wiele osób nie kryło obaw, że 20 okrążeń to dużo i może być to uciążliwe... jednak finalnie wydaje się, że możliwość korzystania do 5 kilometrów z bogato zaopatrzonego punktu odżywczego jest bardzo pomocne.

Do rywalizacji indywidualnej na wymagającej trasie, którą zna już grubo ponad 1000 osób, wyruszyło 19 uczestników. Po wielogodzinnym wysiłku, chwilach zwątpienia i kryzysach, do mety po dwudziestu przebiegniętych okrążeniach dotarło 13 osób.

Na mecie oczekiwały medale, wyjątkowe i upamiętniające naszego ś.p. kolegę Jacka Króla - stąd pojawiła się złota korona.

Zwycięzcą najtrudniejszej rywalizacji został Sebastian Kaleta z Koszalina, który pełen dystans pokonał w doskonałym czasie 9 godzin 25 minut 56 sekund. Jest to od wczoraj oficjalny rekord trasy Leśnej Piątki pokonywanej 20-krotnie!

Sztafety

Sztafety - Leśna Piątka 2015 ULTRA Walkę o najlepsze wyniki toczyły również 4-osobowe sztafety, które dystans 100 kilometrów podzieliły między sobą. Warunkiem klasyfikacji drużyny było przebiegnięcie przynajmniej jednego okrążenia przez każdego z ich członków.

Na starcie stawiło się 31 ekip - więc łącznie 124 osoby. Walka była zacięta, a różnice pomiędzy ekipami niewielkie... na mecie po 100 kilometrach niekiedy kilkunastosekundowe.

Zwycięska sztafeta to zawodnicy ze Sławna, którzy pokonali cały dystans w 6 godzin 58 minut 24 sekundy, co jest również doskonałym wynikiem, który ciężko będzie poprawić.

Wasze wrażenia

Opinie - Leśna Piątka 2015 ULTRA Mamy nadzieję, że rywalizacja przypadła Wam do gustu. Jeśli tylko możecie, zachęcamy - podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami, przedstawcie Wasze pomysły i sugestie, wyraźcie swoje opinie. Pomogą nam one w przygotowaniach kolejnych edycji biegów. Pozwolą na dostrzeżenie mocnych i słabszych stron realizowanych inicjatyw.

Wolontariusze

Niezastąpieni wolontariusze - Leśna Piątka 2015 ULTRA Jak zawsze pomocni i niezbędni. Dziękujemy za każdą minutę, którą poświęciliście dla celu, jakim był ULTRA-bieg. Często byliście obecni dłużej niż najdłużej biegnący uczestnicy. Zapewniliście możliwość realizacji bardzo specyficznej i wymagającej imprezy. Dziękujemy.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby pomagać również przy okazji innych biegów... a tych mamy pod dostatkiem. Najbliższe to Kurs na Chełmską 2015 (11 lipca), Leśna Piątka 2015 #4/6 (16 lipca) oraz eXtremalny Bieg Godzinny (8 sierpnia). Liczymy na Waszą pomoc.

Wyniki

Wyniki - Leśna Piątka 2015 ULTRA We współpracy z iNet Technology, który obsługuje niemal wszystkie nasze biegowe imprezy, przygotowaliśmy już świeże i bardzo szczegółowe wyniki rywalizacji zarówno osób indywidualnych jak i sztafet. Dziękujemy za doskonałe przygotowanie pomiaru czasu i wprowadzenie naprawdę dobrych rozwiązań pozwalających na kontrolę biegu poszczególnych zawodników.

Możecie już przeprowadzać wiele analiz swojego startu, obranych taktyk i sposobów zapewnienia najlepszych rezultatów :). Liczymy na to, że udało nam się opracować ciekawy materiał do porównań i będzie on obecny podczas licznych rozmów w gronie biegowym i nie tylko.

WYNIKI INDYWIDUALNE oraz SZTAFET

Zdjęcia

Zdjęcia - Leśna Piątka 2015 ULTRA W naszej galerii z biegu zamieściliśmy już ponad 1000 zdjęć. Oczekujemy też na kolejną porcję wielu ujęć z trasy... która być może pojawi się późnym wieczorem.

Zachęcamy też do współpracy z nami w ramach fotografowania wielu organizowanych imprez. Zapewniamy zamieszczenie galerii na naszym serwerze, możliwość umieszczenia linków do Waszych prac, umieszczenie informacji o autorach bezpośrednio na fotografiach.

Partnerzy główni:

Lider Animator Obudź Swoje Ciało - Coca-Cola Polska.

Wspomagają organizacyjnie:

Nadleśnictwo Karnieszewice Grupa Ratownictwa PCK Koszalin

Partnerzy:

Daricke DAJARAktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt

Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2016
by

Na stronie przebywa: 1 Online

Pokaż liste