Leśna Piątka - CYKL, ULTRA, PIKUŚ, WOŚP - biegi przełajowe, Koszalin

WSPIERAM

ZAPISY

LISTA

Leśna Piątka

Partnerzy:

Koszalińskie Centrum Stopy DAJAR.pl Centrum Rekreacji Forma Urząd Miejski w Koszalinie


Data wpisu: 19 stycznia 2014 r.
Ostatnie zmiany: 16 maja 2014 r.
Autor: SFX

O Leśnej Piątce - cyklu koszalińskich biegów przełajowych!

W Koszalinie od 2014 roku, po przeprowadzonych próbach w 2013 roku, istnieje oficjalny cykl biegów odbywających się letnią porą. Biegów, które są naprawdę fajne. Biegów, których nie pożałujecie i na które będziecie wielokrotnie wracać.

Trasa biegu, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Karnieszewice, została na stałe oznaczona kilometrowymi tabliczkami. Umożliwiają one łatwiejsze orientowanie się w jej przebiegu również poza oficjalnie przeprowadzanymi biegami. Mimo że pagórkowata, jest zawsze ta sama - daje Wam to możliwość bezpośredniego porównywania kolejnych biegów, a więc i śledzenia swoich własnych postępów.

Klasyfikacja prowadzona jest zarówno w poszczególnych edycjach, jak i w łącznej punktacji związanej ze wszyskimi biegami w sezonie. Wszelkie reguły i informacje prezentowane są w regulaminie. Opisana jest też trasa biegu wraz z jej prezentacją filmową.

W biegach uczestniczyć mogą wszyscy. Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi. Nie przewidujemy specjalnych limitów czasowych na pokonanie planowanego dystansu. Można go pokonać również idąc!

Leśna Piątka

TROCHĘ HISTORII... CZYLI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Projekt w fazie koncepcyjnym wsparło kilka osób. Pierwsze, wstępne obieganie trasy i ustalenie jej zarysu było wynikiem wspólnego treningu z Markiem Tchórzewskim, który w przeddzień zaproponował powstanie letniego cyklu biegowego. Wielokrotne pokonanie pętli wraz z Markiem Kierkoszem pozwoliło na jej ostateczne wytyczenie. Jacek Król, udostępniając odpowiedni sprzęt, pozwolił na precyzyjne dokonanie pomiarów odległości, co zostało uwiecznione na zdjęciach. W ten oto sposób powstała ciekawa pętla o długości 5 kilometrów. Co więcej... ze startem i metą w tym samym punkcie, a więc dla długodystansowców trasa może być pokonywana wielokrotnie z zachowaniem wiedzy o przebytej odległości - nawet bez posiadania odpowiedniego sprzętu.

Ostatecznie, po długich konsultacjach i wielu pomysłach, wybraliśmy prostą i sugestywną nazwę dla poszczególnych biegów - "Leśna Piątka". Autorem tego wpadającego w ucho zamysłu i głównym jego orędownikiem jest Jacek Król. Logo biegu oraz graficzna otoczka ponownie pozostała w mojej gestii (SFX)... co możecie właśnie obserwować.Aktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt

Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2016
by

Na stronie przebywa: 1 Online

Pokaż liste