Leśna Piątka - CYKL, ULTRA, PIKUŚ, WOŚP - biegi przełajowe, Koszalin

WSPIERAM

ZAPISY

LISTA

Leśna Piątka

Partnerzy:

Koszalińskie Centrum Stopy DAJAR.pl Centrum Rekreacji Forma Urząd Miejski w Koszalinie


Data wpisu: 29 sierpnia 2013 r.
Ostatnie zmiany: 10 września 2013 r.
Autor: SFX

Pytania i odpowiedzi :)

W związku z pojawieniem się kilku zapytań dotyczących naszej imprezy, poniżej przedstawiamy na nie odpowiedzi. Zachęcamy też do zadawania kolejnych pytań, byśmy poniższe informacje mogli rozszerzać i uzupełniać.

Ile kosztuje start w Leśnej Piątce?
Start jest zupełnie ZA DARMO. A więc nie ponosicie żadnych kosztów związanych z uczestnictwem... ale oczywiście musicie samodzielnie dotrzeć na start :).


Jeśli już startowałem, to w jaki sposób mam zapisać się do kolejnego biegu?
Zapisy do Leśnej Piątki są jednorazowe. Jeśli raz został Tobie przypisany numer startowy i widniejsze już na liście startowej - nie będzie już konieczności rejestrowania się po raz kolejny! Wystarczy przyjść na start z numerem startowym, odebrać czip do pomiaru czasu i pobiec :).


Czy istnieje możliwość zgłoszenia swojego uczestnictwa z pominięciem zapisów internetowych?
Oczywiście. Zapisy na naszej stronie są opcjonalne i nie trzeba z nich korzystać. Oszczędza to jednak czas potrzebny do wpisania się na listę w dniu zawodów. Można jednak to zrobić osobiście, prosimy jednak, aby pojawić się w okolicach startu około 30 minut przed startem.


Czy przewidujecie możliwość przekazywania dobrowolnych datków za uczestnictwo?
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nasze działania i dalszy rozwój zachęcamy do przekazywania darowizn wyłącznie w formie wpłat na nasze konto. Całość otrzymanych funduszy przeznaczamy na organizację różnych inicjatyw naszego stowarzyszenia i gwarantujemy rzetelne wykorzystanie środków finansowych.

Począwszy od 21 sierpnia 2014 roku (czyli Leśnej Piątki 2014 #5/6) rozpoczęliśmy realizację oficjalnych zbiórek dobrowolnych datków pieniężnych, których celem jest zbieranie środków pozwalających nam na organizowanie i realizowanie bezpłatnych inicjatyw biegowych.


Czy w biegu mogą brać udział dzieci?
Dzieci starsze mogą wziąć udział w biegu za zgodą opiekuna prawnego. Do startu wymagane jest dostarczenie oświadczenia opiekuna dziecka, bądź wypełnienie go przed startem.


Nie posiadam numeru startowego. Gdzie go otrzymam?
Numery startowe są wydawane w naszym biurze zawodów na parkingu leśnym. Numer przydzielany jest jednorazowo - a więc ten który otrzymasz będzie wykorzystywany również w kolejnych biegach w cyklu Leśna Piątka. Pamiętaj, że do jednej osoby przypisany jest jeden numer.
Numery wykonane są ze specjalnego papieru syntetycznego, co pozwala na wydłużenie jego żywotności.


Zgubiłem / zniszczyłem swój numer. Co mam zrobić?
Jeśli Twój numer został zniszczony bądź zgubiony to w biurze zawodów możesz poprosić o wydanie nowego - z tym samym oznaczeniem liczbowym - zostanie on przygotowany na kolejny bieg.
W bieżącym biegu można skorzystać z ręcznie przygotowanego numeru - z grubo napisanymi bądź wydrukowanymi cyframi. Wtedy wystarczy już foliowa koszulka i można przyczepiać do koszulki :).


Czy będzie możliwość pozostawienia swoich rzeczy w depozycie w dniu imprezy?
Nie. Nie przewidujemy depozytu podczas Leśnej Piątki.


W jaki sposób mierzony jest czas uczestnikom?
W edycjach 2013 czas mierzony jest elektronicznie z wykorzystaniem czipów pomiarowych. Pomiar czasu wykonuje dla nas Piotr Kołodziejczyk - iNet Technology - tel. 602 49 43 13.
W Leśnej Piątce w wynikach podajemy czas netto oraz brutto, a klasyfikację prowadzimy wg czasu netto.


Co oznacza określenie "czas netto" oraz "czas brutto"?
Czas netto to ten, który upływa od momentu przekroczenia linii startu (maty pomiarowej) do momentu przekroczenia linii mety.
Czas brutto to ten, który upływa od momentu wystrzału startera do momentu przekroczenia linii mety.
Czas netto jest krótszy od czasu brutto.


Co to jest czip i co mam z nim zrobić?
Czip jest to niewielki przedmiot wydawany wraz z numerem startowym, służący do przeprowadzenia precyzyjnego pomiaru czasu. Jeden czip przypisany jest do jednego numeru startowego.
Czip należy przymocować do obuwia (przewiązując go np. sznurówkami, bądź w inny sposób). Uczestnik wyposażony w czip przebiegając przez specjalną matę pomiaru czasu zostaje odnotowany przez system elektroniczny.


Gdzie można będzie zaparkować swój samochód?
Trasa - Leśna Piątka W okolicach startu/mety, czyli na parkingu leśnym zlokalizowanych jest kilkanaście miejsc postojowych. Ok. 700 metrów od startu zlokalizowany jest parking przy bramie wjazdowej do Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Poza tym pozostają do wykorzystania pobocza ul. Słupskiej - jednak taki sposób zaparkowania auta pozostawiamy w ocenie samych kierowców, którzy samodzielnie podejmą decyzję opartą na przepisach ruchu drogowego :).


Jaki jest limit czasu na pokonanie trasy biegu?
Nie określamy limitu czasu dla uczestników. Oczekujemy na przekroczenie linii mety przez ostatniego zawodnika. Pozwala to wszystkim na podjęcie wyzwania i uwiecznienie swojej osoby w wynikach naszej imprezy.


Gdzie znajduje się start i meta?
Start i meta biegu znajdą się na parkingu rozpoczynającym leśną ścieżkę edukacyjną Nadleśnictwa Karnieszewice przy ul. Słupskiej.


Jaka będzie trasa biegu?
Jaki jest profil trasy?
Czy jest dużo podbiegów?
Szczegółowe informacje o trasie odnajdziecie tutaj.


W jaki sposób będzie oznaczona trasa? To moje pierwsze zawody w życiu i troszkę się martwię, że się pogubię.
Wiemy jak ważne jest to, by nie zrazić się za pierwszym razem. Przykładamy szczególną wagę do właściwego i czytelnego oznaczenia trasy. Na trasie będziecie mogli dostrzec duże, widoczne, białe strzałki wykonane przy wykorzystaniu mąki. Dodatkowo, w miejscach tego wymagających, będą żółte taśmy ostrzegawcze.


Czy na trasie będzie punkt z wodą?
Nie. Woda będzie dostępna na mecie biegu.


Czy na mecie będą prysznice?
Ze względu na leśną lokalizację i brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego nie przewidujemy tego rodzaju rozwiązań.


Czy będzie podział na kategorie wiekowe?
Podział na kategorie wiekowe będzie jedynie przedstawiony w wynikach, tak aby każdy indywidualnie mógł zapoznać się ze swoim rezultatem porównując go z innymi. Nie przewidujemy oficjalnego wyróżniania i nagradzania zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych.


Jakie są nagrody?
Leśna Piątka jest imprezą skierowaną do wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. W ramach pozyskanych upominków istnieje szansa na uzyskanie ich w losowaniu tuż po zakończeniu biegu.


Czy obecność na losowaniu nagród jest konieczna?
Tak. Zdecydowanie. Warunkiem otrzymania ewentualnej nagrody jest jej osobisty odbiór.Aktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt

Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2016
by

Na stronie przebywa: 1 Online

Pokaż liste