Leśna Piątka - CYKL, ULTRA, PIKUŚ, WOŚP - biegi przełajowe, Koszalin

WSPIERAM

ZAPISY

LISTA

Leśna Piątka

Partnerzy:

Koszalińskie Centrum Stopy DAJAR.pl Centrum Rekreacji Forma Urząd Miejski w Koszalinie


Data wpisu: 13 czerwca 2013r.
Ostatnie zmiany: 13 czerwca 2013r.
Autor: SFX

Leśna Piątka - cykl biegów przełajowych

Stało się.

Koszalin otrzyma od nas cykl biegów odbywających się letnią porą. Biegów, które będą naprawdę fajne. Biegów, których nie pożałujecie.

Projekt w fazie koncepcyjnym wsparło kilka osób. Pierwsze, wstępne obieganie trasy i ustalenie jej zarysu było wynikiem wspólnego treningu z Markiem Tchórzewskim, który w przeddzień zaproponował powstanie letniego cyklu biegowego. Wielokrotne pokonanie pętli wraz z Markiem Kierkoszem pozwoliło na jej ostateczne wytyczenie. Jacek Król, udostępniając odpowiedni sprzęt, pozwolił na precyzyjne dokonanie pomiarów odległości, co zostało uwiecznione na zdjęciach. W ten oto sposób powstała ciekawa pętla o długości 5 kilometrów. Co więcej... ze startem i metą w tym samym punkcie, a więc dla długodystansowców trasa może być pokonywana wielokrotnie z zachowaniem wiedzy o przebytej odległości - nawet bez posiadania odpowiedniego sprzętu.

Ostatecznie, po długich konsultacjach i wielu pomysłach, wybraliśmy prostą i sugestywną nazwę dla poszczególnych biegów - "Leśna Piątka". Autorem tego wpadającego w ucho zamysłu i głównym jego orędownikiem jest Jacek Król. Logo biegu oraz graficzna otoczka ponownie pozostała w mojej gestii (SFX)... co możecie właśnie obserwować.

Już 22 sierpnia 2013 roku zapraszamy Was na "prolog", a 12 września na "poprawiny"... będą to pierwsze testowe biegi, których pełny cykl rozpocznie się w kwietniu 2014 roku. Wtedy też odbywać się będzie łącznie 6 biegów rocznie, po jednym każdego miesiąca, a zakończenie nastąpi we wrześniu.

Leśna Piątka

Trasa, mimo że pagórkowata, będzie zawsze ta sama - da Wam to możliwość bezpośredniego porównywania kolejnych biegów, a więc i śledzenia swoich własnych postępów.

Będziemy prowadzić klasyfikację zarówno w poszczególnych biegach, jak i łączną punktację wszyskich biegów w sezonie. Obecnie nie są jeszcze ustalone żadne reguły i musimy się jeszcze nad nimi zastanowić... tak by był to cykl atrakcyjny dla Was wszystkich... zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych.

A więcej informacji pojawi się wkrótce.Aktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt

Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2016
by

Na stronie przebywa: 1 Online

Pokaż liste