Data wpisu: 5 maja 2015 r.
Ostatnie zmiany: 5 maja 2015 r.
Autor: SFX
Po rekordowej Leśnej Piątce 2015 #1/6, w której wzięło udział ponad 770 okazało się, że poza doskonałą zabawą i uznaniem dostrzegliście też pewne aspekty, którym trzeba poświęcić kilka zdań.
Leśna Piątka w swym zamyśle jest biegiem skierowanym do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób początkujących, dzieci oraz całych rodzin często pojawiających się licznie na starcie. Na mecie medale - czyli wyjątkowe wyróżnienie - otrzymują najmłodsi uczestnicy.
Wiemy, że każda forma zorganizowanego biegu przyciąga osoby, chcące pościgać się we wspólnym towarzystwie. Dla jednych celem jest uzyskanie wysokiej lokaty, dla innych możliwość rywalizacji ze znajomymi o podobnych umiejętnościach biegowych, dla wielu ważnym jest uzyskanie jak najlepszego osobistego wyniku na naszej trasie. Nie jest przy tym istotne, czy walczymy o złamanie 1 godziny, 50 minut, czy o poprawienie rekordu trasy. Dla każdego z biegnących na granicy swoich umiejętności pokonanie 5 kilometrów jest sporym wysiłkiem.
Czuwająca nad Waszym zdrowiem Grupa Ratownictwa PCK z Koszalina nie odnotowała dotąd podczas biegów z cyklu Leśna Piątka żadnych poważnych urazów. Poza drobnymi interwencjami na całe szczęście ratownicy byli bezrobotni. Chcielibyśmy uczulić Was na pewne czynniki, które mogą zdecydowanie zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpieczeństw na trasie, mając na uwadze coraz liczniejsze grono uczestników.
Mierzymy Wasz indywidualny czas.
Bez względu na to, jak szybko ruszycie do biegu od momentu wystrzału startera, Wasz indywidualny stoper odliczający sekundy do mety uruchomiony zostanie dopiero wtedy, gdy przebiegniecie linię startu. Nie spieszcie się więc na zapas, gdyż nie poprawi to Wam rezultatów. Możecie spokojnie stać na samym końcu, jednocześnie zachowując szansę nawet na najlepszy wynik i zwycięstwo... Kolejność wbiegania na metę nie decyduje o kolejności w wynikach, lecz czas który upłynął od minięcia linii startu do minięcia linii mety.
Drodzy rodzice.
Wraz ze swymi pociechami ustawiajcie się w jak największej odległości od linii startu. W drugim biegu postaramy się wyznaczyć strefę dla osób, które będą pokonywały wytyczoną trasę Leśnej Piątki w spokojnym tempie, wraz z dziećmi.
Drodzy biegacze.
Zwracajcie baczną uwagę na wszystko, co Was otacza. Nawet najostrzejsza walka o sekundy podczas biegu nie zwalnia z Was obowiązku bezpiecznego omijania wolniej poruszających się osób. Zachowajcie umiar w walce o swoje nawet najbardziej wymarzone osobiste rekordy trasy.
Na starcie.
Gdy ustawicie się już na starcie zwróćcie uwagę, czy w Waszym najbliższym otoczeniu znajdują się dzieci lub osoby, które z pewnością będą przemierzały Leśną Piątkę w spokojnym tempie. Jeśli według Waszej opinii stoją zdecydowanie zbyt blisko linii startu - poproście o przesunięcie się w odpowiedni dla nich rejon.
Zaczynajcie powoli.
Tuż po starcie zachowajcie zimną krew i ruszając do biegu starajcie się biec zdecydowanie wolniej niż możecie i czujecie... aż do oznaczonego pierwszego kilometra. Zapewniam Was, że uczucie lekkości spowodowane jest ogromną porcją adrenaliny przedstartowej. Im wolniej zaczniecie tym dłużej będziecie pokonywać trasę w dobrej kondycji. Stosując się do tej prostej wskazówki wielu z Was pokona cały dystans dużo szybciej niż dotąd.
Biegnijcie prawą stroną.
Podczas pokonywania kolejnych metrów biegu zwracajcie również uwagę na to, co dzieje się za Wami. Starajcie się pokonywać całą trasę zgodnie z prawostronnym ruchem - zbiegajcie do prawej krawędzi trasy, jeśli tylko jest to możliwe. W ten sposób umożliwicie wyprzedzanie innym, nie narażając się przy tym na nieprzyjemne zdarzenia.
Biegnijcie "gęsiego".
Nie łączcie się w grupy osób poruszających się obok siebie. Biegnijcie za sobą umożliwiając innym wyprzedzanie. Nawet dwie osoby idące obok siebie mogą sprawić duże trudności podczas omijania.
Nie zatrzymujcie się.
Nawet, jeśli osłabniecie, starajcie się nie zatrzymywać... jeśli jednak nie macie innego wyjścia i zatrzymanie się jest jedynym rozwiązaniem - zejdźcie natychmiast na pobocze trasy - niemal na całej jej długości jest taka możliwość. Unikniecie w ten sposób ryzyka, że biegnąca za Wami osoba na Was wpadnie.
Aktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt
Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2016
by