Leśna Piątka - CYKL, ULTRA, PIKUŚ, WOŚP - biegi przełajowe, Koszalin

WSPIERAM

NUMERY

SZUKAJ

ZAPISY

KOSZULKI

Partnerzy:

DAJAR.pl Centrum Rekreacji Forma Urząd Miejski w Koszalinie


Data wpisu: 9 września 2016 r.
Ostatnie zmiany: 9 września 2016 r.
Autor: SFX


Leśna Piątka 2016 zakończona :(.


Finałowa Leśna Piątka 2016 zrealizowana!

Kończy się kolejny biegowy sezon dla Leśnej Piątki. Sezon, który zaowocował kolejnymi zapaleńcami do ruchu i biegania, wieloma zadowolonymi twarzami i setkom emocji które towarzyszyły każdemu biegowi.

Byliście z nami w pogodę i niepogodę. Wtedy gdy świeciło słońce i gdy padał intensywny deszcz. Ten rok zapisał się jako jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem warunków, z jakimi spotkaliście się na trasie poprowadzonej przez ścieżki Nadleśnictwa Karnieszewice

Finałowa L5 połączona została z akcją zbierania funduszy i licytacjami na rzecz Maksa Klekociuka - naszego regularnego uczestnika. Na konto fundacji bezpośrednio zajmującej się wsparciem Maksa trafi kwota 2.500 zł. Dziękujemy za hojność!

Prawie 4.000 osób na starcie!

Na starcie biegu finałowego. Łącznie w sześciu przygotowanych biegach wystartowało niemal 4 tysiące osób, którym zmierzyliśmy indywidualne czasy! Było to nieco mniej niż przed rokiem, ale zważywszy na aurę w powietrzu możemy być z Was dumni.

W największej Leśnej Piątce w naszej krótkiej historii wystartowało aż 914 osób. Każdy bieg liczył średnio 655 osób.

Rok z medalami.

Medale Lesnej Piątki 2016. Był to pierwszy sezon biegowy, gdy Leśna Piątka przynosiła każdemu - nie tylko dzieciom - medale... a będąc na starcie za każdym razem można było uzbierać drewnianą układankę.

Łącznie udało się przerobić kilkaset kilogramów drewna na trofea, z których możecie być teraz dumni... i mamy nadzieję, że jest to cenna pamiątka w Waszym biegowym życiu. My temu celowi poświęciliśmy setki godzin, by uhonorować udział każdego z Was.

Dzieci otrzymywały medale - zające... za każdym razem w innym kolorze, a w finałowej edycji był to kolor złoty.

Wolontariusze w akcji.

Nasi wolontariusze. Każdy bieg to ogromne wyzwanie.

W miejsce startu trzeba przetransportować za każdym razem setki kilogramów sprzętu i medali, a po zakończeniu biegu należy wszystko zebrać i przewieźć z powrotem do miejsca jego przechowywania.

Przed startem rusza biuro zawodów, w którym każdy uczestnik meldując się otrzymywał czip do pomiaru czasu.

Zakończenie imprezy i sprzątanie to nie koniec działań. Pozostaje jeszcze przygotowanie dokumentacji i tego, na czym często Wam najbardziej zależy - czyli wyników. Setki osób wypełniających ręcznie karty zgłoszeniowe musi być wprowadzonych do systemu elektronicznego, by finalnie widnieć w ostatecznych rezultatach...

... jeszcze tylko opracowanie punktacji i wyników w klasyfikacji po kilku biegach iiiiii... już można pakować sprzęt na kolejny bieg!

Wasze wsparcie!

Zbiórka finansowa. Przez cały sezon prowadziliśmy zbiórkę finansową czekając na Wasze dobrowolne datki podczas każdego naszego bezpłatnego biegu. W szczególności pragniemy podziękować kilkunastu osobom, które wspierały nas regularnie... wpływając zdecydowanie na ostateczny efekt liczony w złotówkach :).

Tak to wyglądało na przestrzeni wszystkich biegów:

#1: 711,86
#2: 944,62
#3: 417,87
#4: 197,56
#5: 88,93
#6: 110,00

Za część z dokonanych darowizn wręczaliśmy Wam biegowe koszulki Rozbieganego Koszalina. Łącznie podczas sześciu edycji Leśnej Piątki w tym roku wrzuciliście do słoja 2470 zł 84 gr.

Co można było za tę kwotę zakupić?
Agrafki, wodę, kubeczki jednorazowe, mąkę do oznaczania trasy oraz paliwo do agregatu. Pomiar czasu, numery startowe, taśmy ostrzegawcze i wiele istotnych elementów nie załapały się na nasz budżet :).

Finanse biegu (uwzględniające Leśną Piątkę ULTRA oraz eXtremalny Bieg Godzinny) były wspomagane z budżetu Urzędu Miejskiego w Koszalinie - a całkowita kwota 10.900 złotych została przeznaczona na część kosztów pomiaru czasu oraz część koszulek.

Koszulki Leśnej Piątki - rarytas na koniec!

Koszulki Leśnej Piątki z numerami startowymi. Ten temat, bardzo istotny dla około 200 biegaczy, którzy pokonywali Leśną Piątkę w każdym zaplanowanym przez nas terminie, będzie rozszerzony w niedalekiej przyszłości.

Wkrótce postaramy się przygotować specjalny formularz, który pomoże Wam dokonać właściwą wpłatę darowizny na rzecz naszych działań, byście mogli najprawdopodobniej jeszcze przed końcem bieżącego roku otrzymać Waszą indywidualną i niepowtarzalną koszulkę - z nadrukowanym numerem startowym.

Przewidujemy też możliwość uzyskania koszulek przez osoby, które nie ukończyły wszystkich biegów, a są zarejestrowane na listach startowych.

Sprawdzacie wyniki?

Wyniki biegu są już gotowe. Od początku sezonu aż do dziś poświęciliśmy wiele godzin na ich opracowaniu. Staraliśmy się robić to możliwie szybko, ale nie zawsze mieliśmy wystarczającą liczbę wolnych minut :). Mimo wszystko finałowe wyniki ostatniego biegu sezonu można już przeglądać. Wkrótce przygotowane będą też końcowe wyniki z całego cyklu 2016.

Zdjęcia

Setki zdjęć z biegu. Liczne fotki z finału - już są w naszej galerii.

W sezonie pstrykniętych zostało tysiące zdjęć, a głównymi ich egzekutorami byli Seba Le. i Piotr Si. :).

Czasem także pojawialiśmy się w mediach :).

Dziękujemy za kolejny sezon.

Mamy nadzieję, że choć w części spełniliśmy Wasze oczekiwania. Liczymy, że poświęcone całemu projektowi tysiące godzin nie zostały zmarnowane, a każda cegiełka wkładu w jego budowę przez wolontariuszy zaowocowała choć jednym uśmiechem.

Jeśli dotarliście aż do tego miejsca, to prosimy Was wciąż o dopisywanie się do księgi opinii... w chwilach radości - mogą wykończyć ;), ale głównie pomagają nam w trudnych momentach.

Wspomagali organizacyjnie:

Nadleśnictwo Karnieszewice Grupa Ratownictwa PCK Koszalin

Partnerzy:

DAJAR GIPO DarickeAktualności | Regulamin | Trasa | Wyniki | Kontakt

Pomysł, projekt, wykonanie
Copyright © 2013-2016
by

Na stronie przebywa: 1 Online

Pokaż liste